Z materiałów Policji.

zat w w polDolnośląscy policjanci wyjaśnili sprawę podwójnego, brutalnego zabójstwa dwóch kobiet w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia. W wyniku intensywnych działań, prowadzonych przez policjantów wydziałów kryminalnego, dochodzeniowo – śledczego i laboratorium kryminalistycznego, wytypowano i zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o tę zbrodnię. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, realizując czynności w ramach śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową Wydział V we Wrocławiu, dotyczącego brutalnego zabójstwa w mieszkaniu na wrocławskim Rakowcu dwóch kobiet, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o tę zbrodnię. Zatrzymany, to 18 – letni mieszkaniec Wrocławia. Zwłoki obu kobiet ujawniono 26 listopada 2015 r.

Od dnia ujawnienia zwłok policja i prokuratura prowadziły intensywne czynności operacyjne i procesowe. Nad wyjaśnieniem tej sprawy nieprzerwanie pracowali policjanci wydziałów kryminalnego, dochodzeniowo – śledczego i laboratorium kryminalistycznego dolnośląskiej Policji, wspierani też przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Od samego początku policjanci i prokuratorzy przyjęli kilka wersji śledczych. Zbierane informacje i gromadzony materiał dowodowy dały podstawę do wytypowania mężczyzny podejrzewanego o tę zbrodnię.

Do zatrzymania podejrzewanego doszło 3 grudnia 2015 r., na jednej z ulic w okolicy jego miejsca zamieszkania. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono też kolejne dowody. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, obecnie trwają dalsze czynności procesowe z jego udziałem.

Przypomnijmy, że za zabójstwo w świetle kodeksu karnego może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 (KWP we Wrocławiu / ms)