Z materiałów Policji.

20151027opoleOpolscy policjanci rozbili grupę włamywaczy. Zatrzymano 4 mężczyzn i kobietę - mieszkańców Opola. Usłyszeli oni łącznie 28 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Jak wynika z ustaleń, ich łupem padał głównie sprzęt RTV, elektronarzędzia oraz infrastruktura kolejowa i energetyczna. Straty oszacowano na blisko 170 tys.zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 4 mężczyzn i kobietę podejrzewanych o szereg kradzieży i kradzieży z włamaniem. Podejrzani włamywali się głownie do domów jednorodzinnych i firm na terenie powiatu opolskiego.

Kryminalni ustalili, że grupa działała od 2012 roku. Według pracujących nad sprawą kryminalnych, specjalizowała się w kradzieżach sprzętu RTV, elektronarzędzi oraz infrastruktury kolejowej, energetycznej i telekomunikacyjnej - najczęściej były to miedziane przewody.  Policjanci ustalili, że straty, jakie spowodowali zatrzymani mogą sięgać nawet 170 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych rzeczy.

Policjanci przedstawili całej piątce łącznie 28 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Wobec dwóch osób prokurator zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)