Z materiałów Policji.
20150820kwpk cePolicjanci z Zabrza zatrzymali sprawców brutalnego rozboju. Mężczyźni wtargnęli do mieszkania i, żądając gotówki, sterroryzowali mieszkającą tam rodzinę. 35-latek oraz jego o dwa lata starszy wspólnik zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica. Zatrzymani wtargnęli do mieszkania na parterze budynku przez otwarte okno. Mężczyźni sterroryzowali mieszkająca tam rodzinę, żądając gotówki. Gdy jej nie otrzymali, dotkliwie pobili właścicieli lokalu. Z mieszkania zabrali telefony komórkowe, aparat fotograficzny, głośniki komputerowe i gitarę. Grożąc podpaleniem i skrzywdzeniem dzieci, zażądali od małżeństwa pieniędzy, po które mieli przyjść później.

Już po kilku godzinach od zgłoszenia przestępstwa zabrzańscy mundurowi zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie sprawców tego rozboju. Skradzione rzeczy zostały odzyskane. Zatrzymani są znani policjantom z Zabrza. Obaj mają bogatą przeszłość kryminalną. 35-latek w 2013 roku wyszedł z więzienia, a jego 37-letni kolega był zatrzymywany za rozboje. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia. Starszy ze sprawców, jako recydywista, może spędzić za kratami nawet 15 lat.  

(KWP Katowice / mb)